Informacja proboszcza o uczestnictwie we Mszach św. w naszej Parafii

Drodzy Parafianie !

Za nami pierwszy po blisko miesięcznej przerwie tydzień nabożeństw Mszy św. z udziałem wiernych. Trudno powiedzieć, by drzwi kościołów zostały otwarte na oścież - na razie na skutek limitów zostały one uchylone. Dotyczy to zwłaszcza naszych parafialnych świątyń, które do dużych nie należą. W związku z tym w kościele Świętego Krzyża może uczestniczyć jednorazowo 9, a w kościele Mariackim 28 osób. W obu świątyniach zaznaczyliśmy na ławkach miejsca, które należy zajmować. Pozwolą one zachować przepisowe odległości między uczestnikami nabożeństw, a także ułatwiają kościelnym odkażanie tych miejsc, aby każdy mógł czuć się w kościele bezpiecznie.

Zapraszamy zatem tych, którzy tęsknią już za bezpośrednim uczestnictwem we Mszach św. Doświadczenie minionej niedzieli pokazało, że na każdej Eucharystii w kościele Mariackim były wolne miejsca, a nawet, gdyby ich zabrakło, to w razie dobrej pogody, pozostają jeszcze przylegające do kościołów ogrody. Zapraszamy też do przychodzenia w tygodniu - w tym obecnym, z racji obchodów świątecznych są wyznaczone dodatkowe okazje do Mszy św. w piątek i sobotę.

W czwartki i w soboty w kościele Mariackim powraca możliwość Adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie w godz. 16.00 - 17.00. Od maja po popołudniowej Eucharystii śpiewać będziemy wezwania Litanii Loretańskiej. Niestety okazja do spowiedzi wciąż jeszcze poza konfesjonałem - w pomieszczeniu kancelarii - w środę od 7.30 do 8.30 i w czwartek od 19 do 20, lub też po wcześniejszym bezpośrednim uzgodnieniu z kapłanem

Z życzeniami zdrowia dla wszystkich
Szczęść Boże!


Ks. Prob. Piotr G. Płonka

Mysłowice 27 kwietnia 2020

porządek nabożeństw
_____________________
_____________________
-------- © 2007 DESIGN; BB Wszelkie prawa zastrzeżone WEBAMSTER --------